bangara.tworze.com -To strona Basi Z. jestem teraz w Seulu w Korei Połud.


[moje okolice] [reszta miasta] [ludzie i jedzenie] [wycieczki >>> pałac Gyeongbokgung > park Tapgol > pałace Unhyeongung i Changdeokgung > grobowce Seolleung > pałac Deoksugung > fortece i bramy] tworze.com

Polskie placówka dyplomatyczna w Korei Południowej
Wybierając się w podróż zagraniczną dobrze jest wiedzieć, gdzie w danym kraju znajdują się polskie placówki dyplomatyczne. W razie jakichkolwiek kłopotów możemy zwrócić się do nich z prośbą o udzielenie pomocy.
Ambasada RP
70, Sangan-dong, Chongro-gu, Seoul
tel. (0-0822) 723-9681
fax. 723-9680
e-mail: embassy@polandseoul.org

Korea Południowa jej gospodarka jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata. Rozwijała się opierajac na imporcie najnowszych technologii, obecnie jest jednym z głównych świat eksporterów wyrobów przemysłowych. Inwestuje w wielu państwach, gdzie umieszcza swoje zakłady Wysoka dynamika rozwoju gospodarczego jest związana z rosnącą produkcją przemysłową ekspansją handlu na rynek azjattyckie, europejskie i amerykańskie Liberalną polityką gospodarcza ulgi podatkowe dla inwestorów zagranicznych spowodowały w latach 80. XX w. napływ kapitału światowego o wartości ponad 8 mld dol. USA. W gospodarce, opartej na prywatnej przedsiębiorczości i interwencjonizmie państw., występuje duża koncentracja kapitału i produkcji; koncerny: Samsung, Hyundai i Lucky Goldstar (LG) są obecne we wszystkich dziedzinach produkcji w branży elektronicznej i samochodowej.